Mapa serwisu pl de

Okna PVC

Inne niż wszystkie

Akcesoria okienne - Parapety wewnętrzne i zewnętrzne

PARAPETY WEWNĘTRZNE

Parapety MDF  

Oferujemy Parapety wewnętrzne z wysokiej jakości materiału drewnopochodnego o szerokiej gamie kolorystycznej wg palety RAL- malowane lakierami poliuretanowymi. Ofertę wzbogacają również folie RENOLIT – złoty dąb, orzech, dąb bagienny, calvados, wanilia, buk.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze parapety wewnętrze doskonale pełniły swoją funkcję oraz dobrze się prezentowały. Zdajemy sobie sprawę z różnorodności potrzeb naszych Klientów, dlatego przygotowaliśmy kilka wariantów do wyboru:

Parapety PCV

Jako standardowe akcesoria okienne  proponujemy Państwu parapety PCV . Parapety te są odporne na ścieranie i zarysowania, łatwe w utrzymaniu czystości oraz  wysoce odporne na nagłe zmiany temperatury. Znakomite właściwości parapetów wewnętrznych PCV sprawiają, że jest to rozwiązanie sprawdzające się przy wielu rozmaitych okazjach. Świetna opcja dla osób ceniących przede wszystkim dużą wytrzymałość, wysoką stabilność profilu oraz łatwość montażu.

 

Parapety z konglomeratu marmurowego.

Posiadamy w ofercie również parapety z konglomeratu marmurowego (płyt z okruchów marmurowych -75% syntetycznie łączonych żywicą poliestrową - 5%). Parapety wewnętrzne tego rodzaju są dedykowane osobom, którym zależy na możliwie najlepszych parametrach fizyczno-mechanicznych oraz wyjątkowych walorach estetycznych produktu.

Parapety wykonywane są pod zamówienie Klienta – szerokość , długość.
Dla zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości parapety cięte są z płyty grubości 3 cm.
Krawędzie parapetu standardowo obrabiane są  ze sfazowaniem krawędzi.

 

                      

 

PARAPETY ZEWNĘTRZNE

Parapety aluminiowe i stalowe

Jako standardowy parapet zewnętrzny polecamy klientom parapet wykonany z blachy aluminiowej w kolorach: białym - RAL 9016, brązowym - RAL 8019,  opcjonalnie - możliwość wykonania parapetów i zakończeń we wszystkich kolorach z palety RAL. Nasza oferta obejmuje również parapety zewnętrzne wykonane ze stali ocynkowanej oraz nierdzewnej.

Inwestując w produkty dostępne w tej kategorii zapewniasz sobie parapet o nienagannym parametrze wytrzymałości, radzący sobie doskonale w każdych warunkach atmosferycznych. Jest to rozwiązanie wykorzystywane na szeroką skalę w wielu domach i mieszkaniach. Znakomita opcja dla osób preferujących sprawdzone sposoby aranżacji parapetu.

 

Parapety granitowe

Dla najbardziej wymagających Klientów przygotowaliśmy specialne akcesoria okienne -  ofertę parapetów zewnętrznych z naturalnego granitu grubości 2cm. Jest to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością wśród Klientów. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim elegancki charakter granitu, który bezsprzecznie podnosi prestiż naszego domu. Z uwagi na fakt, że jest to kamień o bardzo dużej odporności, parapety zewnętrze zachowują swoje oryginalne właściwości nawet wówczas, gdy są narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Granit w doskonały sposób podnosi walory estetyczne budynku poprzez nadanie mu ekskluzywnego charakteru. Gwarantujemy, że oferowane parapety zewnętrzne z granitu okażą się udaną inwestycją na długie lata.

 

    

 

OCHRONA PRZED NIEPOŻĄDANYMI GOŚĆMI 

Moskitiera ramkowa okienna

Moskitiery ramowe okienne są najprostszą formą moskitier. Te akcesoria okienne mocowane są bezinwazyjnie w ramie okna za pomocą uniwersalnych uchwytów obrotowych. Dostępne kolory moskitier - biały, brąz , złoty dąb , orzech

ZAPEWNIENIE PRAWIDŁOWEJ WENTYLACJI

Nawiewnik to akcesoria okienne, umożliwiające doprowadzenie powietrza do pomieszczeń w których zastosowana jest wentylacja grawitacyjna, mechaniczna wywiewna lub hybrydowa. Również przy szczelnie zamkniętych oknach nawiewniki doprowadzją świeże powietrze w sposób ciągły. Należy pamiętać, że nawiewniki montowane powinny być w pokojach i ewentualnie w kuchni, tak aby  powietrze przepływało przez całe mieszkanie do pomieszczeń z kanałami wentylacyjnymi (kuchnia, łazienka, WC), gdzie zostanie usunięte na zewnątrz wraz z powstałymi zanieczyszczeniami.  

Ze względu na sposób działania wyróżniamy:

 Nawiewniki higrosterowane- urządzenie sterowane automatycznie, posiadające czujnik (taśma poliamidowa), analizujący zmiany poziomu wilgotności względnej w pomieszczeniu i zmienia otwarcie nawiewnika. Wilgotność względna zależy m.in. od poziomu zanieczyszczenia powietrza wynikających z wykonywanych czynności, takich jak oddychanie, pocenie się, pranie, gotowanie, suszenie itp.. Im wyższa wilgotność względna, tym większy napływ powietrza do pomieszczenia. Nawiewniki reagują na zmiany w zakresie wilgotności względnej od 30 do 70%. Prawidłowo działający nawiewnik dostarcza określoną minimalną ilość powietrza dla wilgotności do 30%, w przedziale 30-70% przepływ ulega stałemu zwiększeniu, a po wyżej 70% dostarczana jest maksymalna ilość powietrza. Nawiewniki higrosterowane nie wymagają obsługi użytkownika, jednak w większości przypadków posiadają możliwość ustalenia blokady w pozycji przepływu minimalnego.

Nawiewnik higrosterowany EMM

 

Nawiewniki ciśnieniowe - przepływu powietrza zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Wraz ze wzrostem różnicy ciśnienia zwiększa się ilość powietrza napływającego. Każdy nawiewnik zaliczony do tej grupy musi posiadać ograniczenie - blokadę w okapie lub nawiewniku, która przy określonej wydajności nie pozwoli na zwiększenie przepływu, np. w przypadku silnego podmuchu wiatru.

Nawiewnik ciśnieniowy ALDES

 

OCHRONA PRZED ŚWIATŁEM

Oferujemy Państwu bogaty wybór akcesoriów okiennych zapewniajcych ochronę przed światłem oraz podnoszących estetykę mieszkań i domów. W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór roletek materiałowych, żaluzji poziomych aluminiowych i drewnianych, żaluzji pionowych, mat rzymskich oraz tzw. system Panel Track. W naszej ofercie znajdą Państwo wyłącznie najwyższej jakości produkty renomowanej firmy ANWIS z Włocławka.  

W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą prosimy o pobranie pliku znajdującego się na dole strony.

Wszystkie przedstawione przez nas akcesoria okienne są stale dostępne w naszej ofercie.